Ogłoszenia parafialne - parafiabenice

Menu główne:

XX Niedziela Zwykła - 18 sierpnia 2019 roku

1. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do kościoła.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy kościoła. Zebraliśmy 955,50 zł.

3. Różaniec fatimski wraz z procesją wokół kościoła w poniedziałek. O niesienie figury proszę pielgrzymów, którzy pieszo wędrowali do Jasnogórskiej Matki.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.30

5. W przyszłą niedzielę Odpustu Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie (XX rocznica koronacji obrazu Matki Bożej i Dożynki Diecezjalno-Powiatowe).
  • W sobotę Msza św. i błogosławieństwo dzieci o godz. 16.00.
  • W niedzielę suma odpustowa – przewodniczy Ks. Bp Edward Janiak o godz. 12.00.
  • W poniedziałek – dzień modlitw za zmarłych. Msze św.: 8.00, 10.00, 17.00, 19.00.
  • We wtorek – dzień modlitw za chorych. Msze św. z sakramentem chorych jak w poniedziałek.
Plan odpustu w Lutogniewie na tablicy ogłoszeń.

6. Msze św. w naszym kościele w przyszłą niedzielę z racji odpustu w Lutogniewie będę o godz. 8.00 i druga Msza św. wyjątkowo o godz. 9.00.

7. Pielgrzymka piesza do Lutogniewa z naszej parafii wyruszy w niedzielę o godz. 10.30. Zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież, rodziców, starszych.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
  • We wtorek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • W środę – św. Piusa X, papieża;
  • W czwartek – NMP Królowej;
  • W sobota – św. Bartłomieja, apostoła.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

10. Msza św. dziękczynno – błagalna na zakończenie mojej posługi w parafii w Benicach będzie w środę 28 sierpnia.